Przyklejam Wpis @CharlieNeverForgotten ( ͡° ͜ʖ

Aid PharmacyGroup pharmacists can dramatically help their sufferers stick to their prescription regimens, according to a new examine led by researchers on the University of Pittsburgh Faculty of Pharmacy. ja generalnie kupuję suche, bo wychodzi taniej. zaletą konserw jest to, że można w ostatecznosci je spożywać od razu, na zimno, więc jak będą braki w dostawie wody czy prądu (zdarzają się również nawet gdy nie ma epidemii xD), to można się nimi posiłkować. zresztą jak nie będzie prądu, to zostają praktycznie tylko konserwy, bo cała reszta dość szybko wychodzi gdy jest przechowywana w formie zdatnej do spożycia. ale jak nie będzie prądu przez kilka dni to i tak prawdopodobnie trzeba będzie wypierdalać gdzieś, gdzie ten prąd jest.

In those moments instill ideas and expressions of Love in those that are receiving out of your fingers the Mild, from your heart Love. Throughout 2011, 29,042 people had prescriptions crammed at 107 Rite Support pharmacies that implemented the screening and temporary intervention method (SBI) and 30,454 people who went to 111 “management” pharmacies that didn’t use SBI.

Be vigilant in everything, bring joyfulness, enthusiasm, in your day by day life, as much as you’ll be able to and nice media, nice potentialities will come. At all times discover room to your Soul, your heart, your body and to play, as a result of the Woman that is in you will always have to play.

Skoro i tak trzeba przechorowac # koronawirus to teraz jest najlepszy second, sami pomyslcie. Sluzby stoja juz w gotowosci, media maja pierdolca, temat walkowany 24h na dobe. Wszyscy obesrani obserwuja liczniki zakazen i zgonow a szpitale i sprzet nie jest jeszcze oblegany. Jak teraz zachorujecie to lekarze beda sie dwoic i troic zeby wam wlos z glowy nie spadl i statystyki sie nie spierdolily w tempie galopujacym. Najgorzej bedzie, jesli zachorujecie w trakcie szczytowej ilosci zakazen, bo wtedy jestescie juz tylko statystyka i jeden mirek wte czy wewte, nie robi duzej roznicy.

Then, act all the time intensely, with pleasure, with the understanding that all the things can change, that you could create the change of your day by day life. This is behaving as a warrior who struggles to live every little thing intensely, to beat all the pieces, to win all of it, holding the heart mild.